Камери шокової заморозки

Заморожені продукти харчування давно увійшли в наше повсякденне життя. Виробники, прагнучи забезпечити максимально можливі терміни зберігання цієї продукції і в той же час зберегти всі її вихідні якісні характеристики, постійно впроваджують передові технології, однією з яких є шокова (глибока) заморозка. Принципи їх дії та використовуваний технологічний процес значно відрізняються від стандартних холодильних камер.

Для замораження використовується повітроохолоджувачі «турбо-фріз»або канальні повітроохолоджучі.

Процес шокової заморозки

Сама по собі шокова (глибока) заморозка відрізняється від «звичайної», перш за все, тим, що при її використанні всі процеси охолодження до кінцевої температури відбуваються набагато швидше. Це необхідно не тільки для того, щоб мати можливість за один і той же час переробити більшу кількість продукції, але і для того, щоб менше пошкодити її клітинну структуру і зберегти всі поживні речовини. Шокова (глибока) заморозка широко застосовується для заморожування таких напівфабрикатів як: вареників, пельменів, котлет, піци , риби, рибних напівфабрикатів, а також овочів, ягід, грибів, та багатьох інших продуктів. Також використовується для швидкого заморожування морозива і всіх різновидів цієї продукції: морожених рулетів, тортів, ріжків. тощо

Головний принцип роботи камер шокової заморозки - максимально прискорене подолання всіх етапів заморожування продукту, яке відбувається в кілька етапів: охолодження, подмораживание і доморожування. Напівфабрикати заморожені таким способом, не втрачають своїх вітамінів і смакових якостей.

Етап перший - охолодження :

Продукт охолоджується до точки замерзання. За допомогою камери шокової заморозки етап охолодження вдається максимально скоротити допомогою спрямованого руху повітря, охолодженого до температури -37С.

Етап другий - підмороження:

У перебігу процесу подморажіванія відбувається подолання креоскопіческой точки і перехід тканини продукту з рідкої фази в тверду до 70%, з температури 0С до-5С. При заморожуванні в камерах шокової заморозки великі кристали, які в свою чергу порушують цілісність мембран клітин продукту, не утворюються, на відміну від традиційних способів заморозки.

Етап третій - доморожування :

В процесі доморожування відбувається остаточний перехід рідких фракцій продукту в тверду фазу, за допомогою відбору тепла від продукту і зниження температури з -5С до-18С, що забезпечує можливість довготривалого зберігання без яких або ферментативних змін в продукті.

Камери шокової (глибокої) заморозки збираються з сендвіч-панелей (ППУ) товщиною не менше 120мм.

Виготовляються за розмірами замовника. Можуть поєднувати в собі перегородки, кілька дверних блоків, суміжні камери, передбанники (для первинного охолодження).

Завантаження камер здійснюється в ручну візками, або безперервне завантаження конвеєрна (автоматична).

Агрегати шокової (глибокої) заморозки діляться & nbsp; на кілька видів.

За принципом роботи компресорів:поршневі та гвинтові

За принципом способу заморозки:

 • Повітряного типу, призначені для заморожування в потоці холодного повітря.
 • Контактного типу, процес теплообміну (заморожування) відбувається безпосередньо через плиткові морозильні апарати для заморозки рибних, м'ясних, а також фаршеобразних продуктів в блоках заданих лінійних розмірів

  Фахівці компанії «Здоровий клімат» оптимально підберуть обладнання для ваших виробничих потреб з урахуванням усіх ваших потреб та необхідних умов:

  Тривалість і температура шокової (швидкої) заморозки деяких продуктів харчування

  • Шокова заморозка птиці : Тривалість заморозки: від 2 до 24 годин, в залежності від використовуваної камери шокової заморозки і властивостей охлаждаемого м'яса.
  • Шокова заморозка риби : Температура заморозки в камері: від - 35 ° С до -25 ° С. Температура риби після заморозки: -18 ° С.
  • Шокова заморозка м'яса (яловичина, свинина, баранина: в тушах, напівтушах або четвертинах) - Тривалість заморозки: від 18 до 36 годин, в залежності від властивостей охлаждаемого м'яса і від характеристик використовуваної камери швидкого заморожування. Температура заморозки в камері: від -35 ° С до -25 ° С. Температура парного м'яса до заморозки: близько + 38 ° С. Температура м'яса після заморозки: -8 ° С.
  • Шокова заморозка охолодженого м'яса (яловичина, свинина, баранина: в тушах, напівтушах або четвертинах) - Тривалість заморозки: від 12 до доби, залежно від властивостей охлаждаемого м'яса і від характеристик використовуваної камери швидкого заморожування. Температура заморозки в камері: від -35 ° С до -25 ° С. Температура охолодженого м'яса до заморозки: від 0 ° С до + 4 ° С. Температура м'яса після заморозки: -8 ° С.
  • Шокова заморозка м'ясних субпродуктів (шматків м'яса, печінки, нирок, мов, шлунків , сердець, мізків) : Тривалість заморозки: від 3 до 6 годин, в залежності від властивостей охлаждаемого м'яса. Температура заморозки в камері: -35 ° С.
  • Шокова заморозка напівфабрикатів (пельменів, вареників, котлет, шніцелів, біфштексів, фрикадельок , голубців, і т.п.) : Тривалість заморозки: до 3 годин. Температура заморозки в камері: від -37 ° С до -35 ° С. Температура продуктів до заморозки: від 0 ° С до + 15 ° С. Температура продуктів після заморозки: -18 ° С.
  • Шокова заморозка продукції кулінарії : Тривалість заморозки: від 1 до 5:00, в залежності від властивостей продукту. Температура заморозки в камері: від -37 ° С до -35 ° С. Температура продуктів до заморозки: від + 20 ° С до + 70 ° С. Температура продуктів після заморозки: -18 ° С.


Залишились питання? Наші співробітники готові відповісти на них!
зателефонуйте за вказаним номером:
(067) 373-65-56 інші номера
або скористайтесь послугою
(050) 425-18-18
(073) 311-33-11